Under 15½ 23/24

OISIN MCGRATH  CUP & SHIELD
COMPETITION COORDINATOR Garrett Coyle

SECTION A                                              SECTION B
Abbey CBS Newry                                   Dean Maguirc Carrickmore
St Colman’s Newry                                 Omagh CBS
St Patrick’s Armagh                                St Eunan’s Letterkenny
St Paul’s Bessbrook

SECTION C                                              SECTION D
Our Lady’s SS Castleblayney                St Malachy’s Belfast
St Macartan’s Monaghan                      St Mary’s Magherafelt
St Michael’s Enniskillen                        St Patrick’s Maghera
St Patrick’s Cavan                                   St Patrick’s Academy Dungannon

TREANOR  CUP
COMPETITION COORDINATOR Sean O’Connor

SECTION A                                               SECTION B
Abbey VS Donegal                                   St Mark’s Warrenpoint
St Columba’s Glenties                            St Malachy’s Castlewellan
St Joseph’s Donaghmore                       St Ronan’s Lurgan
St Pius X Magherafelt                             St Patrick’s Downpatrick

SECTION C                                               SECTION D
Our Lady’s & St Patrick’s Knock          Patrician Carrickmacross
Rathmore Belfast                                   Holy Trinity Cookstown
St Louis’ Ballymena                               St Ciaran’s Ballygawley
St Mary’s CBS Belfast

PADDY O HARA  CUP
COMPETITION COORDINATOR Sean Daly

SECTION A                                               SECTION B
Bailieborough CS                                     Loreto Coleraine
Dún an Rí Kingscourt                             Aquinas Belfast
St Aidan’s Cootehill                                 St Conor’s Clady/Kilrea

SECTION C                                               SECTION D
St Columba’s Stranorlar                         St Patrick’s Keady
St Columb’s Derry                                   St Joseph’s Newry
Gaelcholáiste Dhoire                              St Louis’ Kilkeel
De La Salle Downpatrick

MCEVOY  CUP
COMPETITION COORDINATOR   Tommy Rodgers

SECTION A                                             SECTION B
Breifne College Cavan                          Coláiste na Carraige
Castleblayney College                          Deele College Raphoe
Largy College Clones                           PS Gaoth Dobhair
St Aidan’s Derrylin                              Rosses CS Dungloe
St Kevin’s Lisnaskea                            Scoil Mhuire Buncrana

SECTION C                                             SECTION D
Coláiste Feirste                                      Holy Cross Strabane
De La Salle Belfast                                Sacred Heart Omagh
St Patrick’s Banbridge                          St Joseph’s Coalisland
St Joseph’s Crossmaglen                      St Patrick’s Dungiven

NAGLE  CUP
SECTION A                                             SECTION B
All Saints Belfast                                    Beech Hill Monaghan
Lismore Craigavon                                Mulroy College Milford
St John The Baptist’s Portadown       St Mary’s Limavady
St Joseph’s Belfast                                 St Benedict’s Randalstown

 

CORN CUCHULAINN  CUP 
COMPETITION COORDINATOR Carl McCabe

SECTION A                                               SECTION B
Blessed Trinity Belfast                           Dominican Portstewart
Lagan College Belfast                             Parkhall Integrated Antrim
Mercy College Belfast                             Slemish Integrated Ballymena
St Louises Belfast                                    Sperrin Integrated Magherafelt

SECTION C                                             SECTION D
New-Bridge Integrated Banbridge     St Colman’s Ballynahinch
St Catherine’s Armagh                          St Colmcille’s Crossgar
St Patrick’s Dungannon                        St Colm’s Twinbrook Belfast
St Patrick’s Lisburn

  OISIN MCGRATH  CUP  
  January 8, 2024  
Abbey CBS, Newry Burren 2pm Newry, St Colman’s College
Abbey CBS, Newry 19/01 2pm Abbey Bessbrook, St Paul’s High School
Abbey CBS, Newry 2-9 0-8 Newry, St Colman’s College
Abbey CBS, Newry Win Loss Bessbrook, St Paul’s High School
  OISIN MCGRATH  CUP QF  
  February 19, 2024  
Abbey CBS, Newry 19/02 Armagh 12pm Carrickmore, Dean Maguirc
Omagh CBS 11:00 Armagh, St. Patricks Grammar
Cavan, St Patricks, College 11:00 Magherafelt, St. Mary's Grammar
Abbey CBS, Newry 0-12 0-2 Carrickmore, Dean Maguirc
Omagh CBS 6-16 4-4 Armagh, St. Patricks Grammar
Cavan, St Patricks, College 3-9 3-11 Magherafelt, St. Mary's Grammar
  OISIN MCGRATH  CUP Semi  
  March 4, 2024  
Abbey CBS, Newry 29/02 12:30 Dub Magherafelt, St. Mary's Grammar
Omagh CBS 11:00 Dungannon, St Patrick’s Academy
Abbey CBS, Newry 3-7 1-11 Magherafelt, St. Mary's Grammar
Omagh CBS 0-14 0-6 Dungannon, St Patrick’s Academy
  OISIN MCGRATH  CUP FINAL  
  March 13, 2024  
Abbey CBS, Newry 15/03 Mooretown 2pm Omagh CBS
Abbey CBS, Newry 0-8 4-13 Omagh CBS

Sorry no fixtures

  OISIN MCGRATH  Shield QF  
  February 12, 2024  
Bessbrook, St Paul’s High School 2012 2-8 Belfast, St Malachy’s College
Maghera, St Patrick’s College 1-9 1-8 Carrickmacross, Patrician High School

Sorry no match results

  OISIN MCGRATH  Shield Semis  
  March 4, 2024  
Bessbrook, St Paul’s High School 11:00 Monaghan, St Macartan’s College
11:00 Maghera, St Patrick’s College
  OISIN MCGRATH  Shield Final  
  March 13, 2024  
Newry, St Colman’s College 445pm Abbey CBS Bessbrook, St Paul’s High School
Newry, St Colman’s College 3-13 1-8 Bessbrook, St Paul’s High School
  Paddy O'Hara Cup  
  January 8, 2024  
Dungiven, Gaelcholaiste Dhoire 11:00 Coleraine, Loreto College
Newry, St Joseph’s 08/02 Playoff Belfast, Aquinas
Kingscourt, Coláiste Dún an Rí 11:00 Derry, St Columb’s College
Dungiven, Gaelcholaiste Dhoire 7-6 1-7 Coleraine, Loreto College
Newry, St Joseph’s Belfast, Aquinas
Kingscourt, Coláiste Dún an Rí 5-6 0-8 Derry, St Columb’s College
Cootehill, St Aidan’s 4-9 5-9 Dungiven, Gaelcholaiste Dhoire
Kingscourt, Coláiste Dún an Rí 5-6 0-8 Derry, St Columb’s College
  Paddy O'Hara Cup QF  
  February 26, 2024  
Downpatrick, De La Salle High School 11:00 Stranorlar, St. Columba's College
Downpatrick, De La Salle High School 1-4 6-10 Stranorlar, St. Columba's College
  TREANOR  CUP QF  
  February 19, 2024  
Cookstown, Holy Trinity 11:00 Warrenpoint, St. Mark's High
Cookstown, Holy Trinity 0-6 5-10 Warrenpoint, St. Mark's High
  TREANOR  CUP SF  
  February 26, 2024  
Warrenpoint, St. Mark's High 11:00 Magherafelt, St. Pius X College
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 11:00 Ballygawley, St. Ciaran’s College
Warrenpoint, St. Mark's High 4-10 3-12 Magherafelt, St. Pius X College
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 2-8 2-12 Ballygawley, St. Ciaran’s College
  TREANOR  CUP FINAL  
  March 12, 2024  
Warrenpoint, St. Mark's High 1pm Armagh Harps Ballygawley, St. Ciaran’s College
Warrenpoint, St. Mark's High 3-8 0-5 Ballygawley, St. Ciaran’s College
  MCEVOY  CUP  
  February 12, 2024  
Dungloe, Rosses Community School 11/03 11am Lisnaskea, St. Kevin's
Omagh, Sacred Heart College 2-7 1-3 Banbridge, St Patrick’s
Crossmaglen, St Joseph’s 3-9 2-4 Dungiven, St. Patrick's College
  MCEVOY  CUP  
  March 11, 2024  
Clones, Largy College 11:00 Crossmaglen, St Joseph’s
Carrick, Colaiste Na Carraige 11:00 Omagh CBS
Belfast, Colaiste Feirste 11:00 Derrylinn, St. Aidan's
Coalisland, St. Joseph's 11:00 Dungloe, Rosses Community School
Clones, Largy College 1-10 1-8 Crossmaglen, St Joseph’s
Carrick, Colaiste Na Carraige Omagh CBS
Belfast, Colaiste Feirste 3-5 5-10 Derrylinn, St. Aidan's
Derrylinn, St. Aidan's 5-9 2-10 Dungloe, Rosses Community School
  MCEVOY  CUP Semis  
  March 22, 2024  
Clones, Largy College 11:00 Irvinestown Carrick, Colaiste Na Carraige
Clones, Largy College 10/04 REPLAY Carrick, Colaiste Na Carraige
Dungloe, Rosses Community School 11/04 11:30am Derrylinn, St. Aidan's
Clones, Largy College 2-7 3-4 Carrick, Colaiste Na Carraige
Clones, Largy College 3-9 3-6 Carrick, Colaiste Na Carraige
Dungloe, Rosses Community School Derrylinn, St. Aidan's
  NAGLE  CUP FINAL  
  March 13, 2024  
Portadown, St. John The Baptist TBC Craigavon, Lismore Comprehensive School
Portadown, St. John The Baptist 4-12 3-9 Craigavon, Lismore Comprehensive School