Under 16½ 18/19

(ON/AFTER 01/07/2002 AND BEFORE 01/07/2005)

UNDER 16.5 A
DANSKE BANK RANNAFAST CUP
COORDINATOR: GARRETT COYLE
CUP HOLDERS: ST COLMAN’S, NEWRY

GROUP A                                                       GROUP B
St Colman’s Newry                                       St Mary’s Magherafelt
Patrician Carrickmacross                           St Eunan’s Letterkenny
St Patrick’s Maghera                                    St Michael’s Enniskillen
Omagh CBS                                                    St Patrick’s Cavan

GROUP C
St Patrick’s Academy Dungannon
St Macartan’s Monaghan
Abbey CBS
St Patrick’s Armagh

UNDER 16.5 B
DANSKE BANK RAFFERTY CUP
COORDINATOR: SEAN O’CONNOR
CUP HOLDERS: DEAN MAGUIRC, CARRICKMORE

GROUP A                                                GROUP B
St Columb’s Derry                                 OLSS Castleblayney
PCC Falcarragh                                      St Ronan’s Lurgan
Dean Maguirc Carrickmore                St Patrick’s Downpatrick
St Pius X Magherafelt                          St Malachy’s Castlewellan

GROUP C
Holy Trinity Cookstown
St Patrick’s Keady
St Louis’ Ballymena

UNDER 16.5 C
DANSKE BANK ARTHURS CUP
COORDINATOR: PEADAR HYNES
CUP HOLDERS: LORETO MILFORD

GROUP A                                                GROUP B
Aquinas Belfast                                      St Mary’s CBS Belfast
Rathmore Belfast                                   Lismore Craigavon
St Malachy’s Belfast                              St Ciaran’s Ballygawley
St Conor’s Clady/Kilrea                        St Joseph’s Donaghmore

GROUP C                                                 GROUP D
Carndonagh CS                                       Coláiste Feirste
St Columba’s Stranorlar                        OLASP Knock
Loreto Coleraine                                      St Louis’ Kilkeel
Holy Cross Strabane                               St Mark’s Warrenpoint

GROUP E                                                   GROUP F
Loreto Milford                                           Abbey VS Donegal
PS Gaoth Dobhair                                    Coláiste Cholmcille Ballyshannon
Rosses CS Dungloe                                  Glenties CS

GROUP G
Virginia College
St Joseph’s Crossmaglen
St Paul’s Bessbrook

UNDER 16.5 D
DANSKE BANK PAT KING CUP
COORDINATOR: TOMMY RODGERS
CUP HOLDERS: ST PATRICK’S & ST BRIGID’S, CLAUDY

GROUP A                                                     GROUP B
Castleblayney College                                Breifne College Cavan
Inver Carrickmacross                                 St Clare’s Ballyjamesduff
Largy Clones                                                 Bailieborough CS
Ballybay CC                                                  St Aidan’s Cootehill

GROUP C                                                     GROUP D
Magh Éne Bundoran                                  St Patrick’s & St Brigid’s Claudy
St Joseph’s Enniskillen                              St Patrick’s Dungiven
Sacred Heart Omagh                                  De La Salle Belfast
St Colm’s Draperstown

GROUP E                                                     GROUP F
Crana College Buncrana                            Coláiste Ailigh Letterkenny
Scoil Mhuire Buncrana                              Mulroy College Milford
Moville CC                                                    St Catherine’s Killybegs
Deele College Raphoe                                Coláiste na Carraige

UNDER 16.5 E
DANSKE BANK CORN CÚCHULAINN
COORDINATOR: RICHARD THORNTON
CUP HOLDERS: ST BENEDICT’S, RANDALSTOWN

GROUP A                                                      GROUP B
Beech Hill Monaghan                                 Dungannon Integrated
Coláiste Oiriall Monaghan                         St Joseph’s Coalisland
St Bricin’s Belturbet                                    St Patrick’s Dungannon
St Mogue’s Bawnboy                                   St Catherine’s Armagh

GROUP C                                                      GROUP D
St Mary’s Limavady                                     De La Salle Downpatrick
St Benedict’s Randalstown                         St Joseph’s Newry
Lumen Christi Derry                                   St Patrick’s Banbridge

GROUP E                                                       GROUP F
Errigal College Letterkenny                       St Aidan’s Derrylin
Finn Valley Stranorlar                                 St Kevin’s Lisnaskea
Gairmscoil Chú Uladh Glenfin                   St Mary’s Irvinestown

UNDER 16.5 F
DANSKE BANK JJ REILLY CUP
COORDINATOR: CARL MCCABE
CUP HOLDERS: LAGAN COLLEGE, BELFAST

BLITZES WEEK BEGINNING: MONDAY 24 SEPTEMBER
BLITZ A                                               BLITZ B
IN MUSA                                             IN OWENBEG
St John’s Dromore                             Gaelcholáiste Dhoire
Drumragh Integrated                        St Joseph’s Derry
Sperrin Integrated Magherafelt       Oakgrove Derry
St Patrick’s Ballymena                      Dominican Portstewart

BLITZ C                                               BLITZ D
IN THE DUB QUB                             IN THE DUB QUB
Blessed Trinity Belfast                      Edmund Rice Glengormley
Glen Road CBS Belfast                      St Patrick’s Lisburn
Our Lady of Lourdes Ballymoney    Lagan College Belfast
St Colm’s Twinbrook                          New-Bridge Integrated Banbridge
St Colman’s Ballynahinch

  Danske Bank Rannafast Cup - All Results  
  September 24, 2018  
Abbey CBS, Newry 11:00 Armagh, St. Patricks Grammar
Abbey CBS, Newry 1-11 1-7 Armagh, St. Patricks Grammar
Letterkenny, St Eunan’s College 3-15 0-8 Magherafelt, St. Mary's Grammar
Monaghan, St Macartan’s College 2-9 0-19 Armagh, St. Patricks Grammar
Carrickmacross, Patrician High School 4-11 3-8 Omagh CBS
Abbey CBS, Newry 3-17 1-7 Dungannon, St Patrick’s Academy
Newry, St Colman’s College 7-17 0-7 Carrickmacross, Patrician High School
Newry, St Colman’s College 4-5 1-11 Maghera, St Patrick’s College
Abbey CBS, Newry 6-9 2-7 Monaghan, St Macartan’s College
Maghera, St Patrick’s College 7-19 2-7 Omagh CBS
Enniskillen, St Michael’s College 0-6 6-13 Cavan, St Patricks, College
Dungannon, St Patrick’s Academy 3-8 2-12 Monaghan, St Macartan’s College
Carrickmacross, Patrician High School 4-11 3-8 Omagh CBS
Magherafelt, St. Mary's Grammar 2-9 0-6 Enniskillen, St Michael’s College
Letterkenny, St Eunan’s College 1-5 1-15 Cavan, St Patricks, College
Newry, St Colman’s College 2-10 0-4 Omagh CBS
Magherafelt, St. Mary's Grammar 1-3 4-12 Letterkenny, St Eunan’s College
Enniskillen, St Michael’s College 0-5 2-7 Cavan, St Patricks, College
Maghera, St Patrick’s College win loss Carrickmacross, Patrician High School
  Danske Bank Rannafast Cup - Quarter Finals  
  November 12, 2018  
Abbey CBS, Newry 11:00 Maghera, St Patrick’s College
Letterkenny, St Eunan’s College 11:00
Abbey CBS, Newry 2-7 0-9 Maghera, St Patrick’s College
Letterkenny, St Eunan’s College
  Danske Bank Rannafast Cup - Semi Finals  
  November 19, 2018  
Newry, St Colman’s College 5:30 Mayobridge 22/11 Armagh, St. Patricks Grammar
Cavan, St Patricks, College 27/11 12pm Pearse Og Abbey CBS, Newry
Newry, St Colman’s College 7-12 2-8
Cavan, St Patricks, College 2-6 1-6 Abbey CBS, Newry
  Danske Bank Rannafast Cup - Final  
  December 1, 2018  
Newry, St Colman’s College 2pm Emyvale Cavan, St Patricks, College
Newry, St Colman’s College 3-10 0-9 Cavan, St Patricks, College
  Danske Bank Rannafast Shield - Semi Final  
  November 21, 2018  
Monaghan, St Macartan’s College 11:00 Magherafelt, St. Mary's Grammar
Monaghan, St Macartan’s College 0-11 0-3 Magherafelt, St. Mary's Grammar
  Danske Bank Rannafast Shield - Final  
  December 14, 2018  
Monaghan, St Macartan’s College 12pm Oram Carrickmacross, Patrician High School
Monaghan, St Macartan’s College 1-10 1-6 Carrickmacross, Patrician High School
  Danske Bank Rafferty Cup - All Results  
  September 24, 2018  
Cookstown, Holy Trinity 11:00 Keady, St Patrick’s High School
Downpatrick, St Patrick’s Grammar School 2-11 1-12 Castlewellan, St. Malachy's
Lurgan, St Ronan’s 5-12 1-7 Castleblaney, Our Lady’s Secondary School
Downpatrick, St Patrick’s Grammar School 5-15 4-3 Castleblaney, Our Lady’s Secondary School
Derry, St Columb’s College 1-9 1-14 Cookstown, Holy Trinity
Lurgan, St Ronan’s 1-7 1-13 Magherafelt, St. Pius X College
Carrickmore, Dean Maguirc 2-11 0-6 Keady, St Patrick’s High School
Magherafelt, St. Pius X College 2-12 0-7 Cookstown, Holy Trinity
  Danske Bank Rafferty Cup - Final  
  December 22, 2018  
Magherafelt, St. Pius X College 1pm Stewartstown Carrickmore, Dean Maguirc
Magherafelt, St. Pius X College 1-10 1-11 Carrickmore, Dean Maguirc
  Danske Bank Arthurs Cup - All Results  
  September 24, 2018  
Virginia College 11:00 Crossmaglen, St Joseph’s
Falcarragh, Pobalscoil Chloich Cheannfhaola 2-4 1-14 Milford, Loreto Community School
Virginia College 4-10 0-13 Crossmaglen, St Joseph’s
Belfast, Colaiste Feirste 1-4 1-8 Knock, Our Lady & St. Patrick's College
Carndonagh Community School 2-12 3-9 Stranorlar, St. Columba's College
Belfast, St Malachy’s College 3-5 4-8 Clady &Kilrea, St. Conor's
Ballygawley, St. Ciaran’s College 1-11 3-10 Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School
Donegal Town, Abbey Vocational 5-13 1-9 Glenties, Community School
Knock, Our Lady & St. Patrick's College 1-8 1-4 Belfast, Colaiste Feirste
Virginia College 4-13 0-10 Crossmaglen, St Joseph’s
Carndonagh Community School 3-9 1-18 Coleraine, Loreto College
Craigavon, Lismore Comprehensive School 2-7 2-12 Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School
Belfast, Rathmore Grammar 4-12 1-10 Clady &Kilrea, St. Conor's
Belfast, Aquinas 2-11 0-7 Belfast, St Malachy’s College
Knock, Our Lady & St. Patrick's College 3-7 1-6 Warrenpoint, St. Mark's High
Belfast, St Mary’s CBS 3-8 1-11 Craigavon, Lismore Comprehensive School
Stranorlar, St. Columba's College 4-7 0-18 Strabane, Holy Cross College
Kilkeel, St Louis Grammar School 7-17 2-14 Warrenpoint, St. Mark's High
Belfast, St Mary’s CBS 6-8 2-20 Ballygawley, St. Ciaran’s College
Glenties, Community School 5-11 1-14 Ballyshannon, Colaiste Cholmcille
Coleraine, Loreto College 1-13 2-4 Stranorlar, St. Columba's College
Belfast, Aquinas 4-8 4-6 Clady &Kilrea, St. Conor's
Dungloe, Rosses Community School 5-11 4-8 Gweedore, PS Gaoth Dohair
Milford, Loreto Community School 2-9 2-7 Dungloe, Rosses Community School
Virginia College 3-9 6-9 Bessbrook, St Paul’s High School
Strabane, Holy Cross College 2-17 1-9 Coleraine, Loreto College
Knock, Our Lady & St. Patrick's College 3-10 4-4 Kilkeel, St Louis Grammar School
Milford, Loreto Community School 1-15 0-9 Glenties, Community School
Knock, Our Lady & St. Patrick's College 5-9 4-4 Virginia College
Bessbrook, St Paul’s High School 5-15 3-6 Kilkeel, St Louis Grammar School
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 5-7 2-9 Strabane, Holy Cross College
Milford, Loreto Community School 4-10 1-7 Knock, Our Lady & St. Patrick's College
  Danske Bank Arthurs Cup - Semi - Final  
  December 13, 2018  
Coleraine, Loreto College Owenbeg 11:30am Milford, Loreto Community School
Coleraine, Loreto College 1-3 3-10 Milford, Loreto Community School
  Danske Bank Arthurs Cup - Final  
  December 19, 2018  
Milford, Loreto Community School 11:30 Owenbeg Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School
Milford, Loreto Community School Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School
  Danske Bank Pat King Cup - All Results  
  September 24, 2018  
Belfast, De La Salle College 11:00 Draperstown, St. Colm's
Buncrana, Crana College 11:00 Buncrana, Scoil Mhuire
Moville Community College 11:00 Raphoe, Deele College
Letterkenny, Colaiste Ailigh 11:00 Milford, Mulroy College
Killybegs, St. Catherine's Vocational 11:00 Carrick, Colaiste Na Carraige
Castleblaney College 11:00 Carrickmacross, Inver College
Letterkenny, Colaiste Ailigh 1-9 6-8 Milford, Mulroy College
Killybegs, St. Catherine's Vocational 2-11 2-3 Carrick, Colaiste Na Carraige
Moville Community College 2-11 1-3 Raphoe, Deele College
Clones, Largy College 4-9 3-9 Ballybay Community School
Buncrana, Crana College 1-3 4-7 Buncrana, Scoil Mhuire
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 1-13 1-12 Dungiven, St. Patrick's College
Castleblaney College 4-19 1-8 Carrickmacross, Inver College
Carrick, Colaiste Na Carraige 2-7 0-2 Milford, Mulroy College
Buncrana, Crana College 1-8 3-5 Moville Community College
Dungiven, St. Patrick's College 2-8 3-6 Draperstown, St. Colm's
Enniskillen, St. Joseph's College 4-12 0-8 Omagh, Sacred Heart College
Bailieboro Community School 6-13 2-4 Cavan, Breifne College
Ballybay Community School 5-17 3-11 Carrickmacross, Inver College
Castleblaney College 3-20 3-7 Clones, Largy College
Buncrana, Crana College 2-10 0-3 Raphoe, Deele College
Belfast, De La Salle College 2-5 5-8 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Cootehill, St Aidan’s 8-13 1-11 Ballyjamesduff, St. Claire's College
Draperstown, St. Colm's 4-11 2-11 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Ballybay Community School 2-17 1-5 Castleblaney College
Moville Community College 4-7 1-15 Buncrana, Scoil Mhuire
Belfast, De La Salle College 2-9 2-12 Dungiven, St. Patrick's College
Buncrana, Scoil Mhuire 5-12 1-6 Raphoe, Deele College
Omagh, Sacred Heart College 6-10 1-4 Bundoran, Magh Éne College
Clones, Largy College 5-15 0-12 Carrickmacross, Inver College
Cootehill, St Aidan’s 0-11 0-8 Ballyjamesduff, St. Claire's College
  Danske Bank Pat King Cup - Play Offs  
  November 12, 2018  
Clones, Largy College 11:00 Castleblaney College
Omagh, Sacred Heart College 11:00 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Moville Community College 11:00 Bundoran, Magh Éne College
Killybegs, St. Catherine's Vocational 11:00 Buncrana, Scoil Mhuire
Moville Community College 6-3 6-6 Bundoran, Magh Éne College
Buncrana, Scoil Mhuire 2-15 3-7 Killybegs, St. Catherine's Vocational
Clones, Largy College 2-14 3-10 Castleblaney College
Carrick, Colaiste Na Carraige 3-6 7-9 Moville Community College
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 5-10 4-5 Omagh, Sacred Heart College
Cootehill, St Aidan’s 4-9 2-9 Clones, Largy College
  Danske Bank Pat King Cup - Quarter Finals  
  November 19, 2018  
Buncrana, Scoil Mhuire 11:00 Draperstown, St. Colm's
Draperstown, St. Colm's 2-17 3-8 Buncrana, Scoil Mhuire
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 5-10 1-4 Ballybay Community School
Cootehill, St Aidan’s 1-13 1-11 Enniskillen, St. Joseph's College
Moville Community College 5-5 2-11 Bailieboro Community School
  Danske Bank Pat King Cup - SEMI FINALS  
  November 26, 2018  
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 11:00 Cootehill, St Aidan’s
Draperstown, St. Colm's 11:00 Moville Community College
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 3-13 4-4 Cootehill, St Aidan’s
Draperstown, St. Colm's 3-12 2-8 Moville Community College
  Danske Bank Pat King Cup - FINAL  
  December 20, 2018  
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's Owenbeg 12:30pm Draperstown, St. Colm's
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 1-11 0-4 Draperstown, St. Colm's
  Danske Bank Corn Cuchulainn - All Results  
  September 24, 2018  
Monaghan, Beech Hill College 11:00 Monaghan, Colaiste Oiriall
Banbridge, St Patrick’s 6-11 0-4 Newry, St Joseph’s
Belfast, De La Salle College 4-21 2-11 Banbridge, St Patrick’s

Sorry no match results

  Danske Bank Corn Cuchulainn - Play Offs  
  November 12, 2018  
Kingscourt, Coláiste Dún an Rí 11:00 Coalisland, St. Joseph's
Randalstown, St Benedict’s College 11:00 Banbridge, St Patrick’s
Glenfin, Garmscoil Chu Uladh 11:00
11:00 Stranorlar, Finn Valley College

Sorry no match results

  Danske Bank Corn Cuchulainn - Quarter Finals  
  November 19, 2018  
Bawnboy, St. Mogue's College 11:00
Dungannon, St. Patrick's College 11:00
Derry, Lumen Christi College 11:00
Downpatrick, De La Salle High School 11:00
  Danske Bank Corn Cuchulainn Final  
  December 14, 2018  
Downpatrick, De La Salle High School 12pm Colaiste Feirste Randalstown, St Benedict’s College
Downpatrick, De La Salle High School 3-8 5-10 Randalstown, St Benedict’s College
  Danske Bank JJ Reilly Cup - Final  
  December 18, 2018  
Belfast, Lagan College 12pm MUSA Omagh, Drumragh Integrated College
Belfast, Lagan College 3-8 0-5 Omagh, Drumragh Integrated College

Sorry no match reports have been found