Under 14½ 17/18

UNDER 14.5
FOOTBALL FIXTURES
(ON/AFTER 01/07/2003)

UNDER 14.5 A
DANSKE BANK CORN NA NÓG
COORDINATOR: JODY GORMLEY
CUP HOLDERS: ST PATRICK’S MAGHERA
GROUP A                                                     GROUP B
Omagh CBS                                                 St Macartan’s Monaghan
St Michael’s Enniskillen                            Inis Eoghain
St Patrick’s Cavan                                      St Colman’s Newry
St Patrick’s Academy Dungannon          Abbey CBS
St Patrick’s Armagh                                   St Patrick’s Maghera
St Ronan’s Lurgan                                     St Mary’s Magherafelt


UNDER 14.5 B
DANSKE BANK LOCH AN IÚIR CUP
COORDINATOR: SEAN O’CONNOR
CUP HOLDERS: PATRICIAN CARRICKMACROSS
GROUP A                                   GROUP B                                  GROUP C
St Eunan’s Letterkenny           St Paul’s Bessbrook                OLASP Knock
St Patrick’s Downpatrick         St Louis’ Ballymena                Patrician Carrickmacross Play Off – B3 v C3
Holy Trinity Cookstown           St Mary’s CBS Belfast            Virginia College
St Patrick’s Keady                     St Pius X Magherafelt            St Malachy’s Castlewellan
OLSS Castleblayney
(3 TEAMS TO QUALIFY)           (2 TEAMS TO QUALIFY)             (2 TEAMS TO QUALIFY)


UNDER 14.5 C
DANSKE BANK MCDEVITT CUP
COORDINATOR: PEADAR HYNES
CUP HOLDERS: PCC FALCARRAGH
GROUP A                                                      GROUP B
Coláiste na Carraige                                    Loreto Milford
Glenties CS                                                   PCC Falcarragh
Coláiste Cholmcille Ballyshannon           PS Gaoth Dobhair
Abbey Vocational School                           Rosses CS

GROUP C                                                     GROUP D
St Columba’s Stranorlar                            St Joseph’s Crossmaglen
Carndonagh CS                                           Aquinas Belfast
Holy Cross Strabane                                  St Louis’ Kilkeel
St Columb’s Derry                                      St Mark’s Warrenpoint

GROUP E
Rathmore Belfast
St Malachy’s Belfast
Sacred Heart Omagh
St Ciaran’s Ballygawley
St Joseph’s Donaghmore


UNDER 14.5 D
DANSKE BANK GERRY BROWN CUP
COORDINATOR: TOMMY RODGERS
CUP HOLDERS: DEAN MAGUIRC CARRICKMORE
GROUP A                                      GROUP B
Bailieboro CS                                Ballybay CC
Breifne College Cavan                 Inver Carrickmacross
St Aidan’s Cootehill                     Largy Clones
St Clare’s Ballyjamesduff           Lismore Craigavon
(2 TEAMS TO QUALIFY)            (2 TEAMS TO QUALIFY)

GROUP C                                     GROUP D
Coláiste Feirste Coláiste            Ailigh Letterkenny
De La Salle Belfast                     Gairmscoil Chú Uladh
Dean Maguirc Carrickmore     Magh Éne Bundoran
St Joseph’s Coalisland              St Catherine’s Killybegs
(2 TEAMS TO QUALIFY)            (2 TEAMS TO QUALIFY)

GROUP E                                     GROUP F
Crana College Buncrana            Loreto Coleraine
Deele College Raphoe                St Colm’s Draperstown
Moville CC                                    St Mary’s Clady
Mulroy College Milford             St Patrick’s & St Brigid’s Claudy
Scoil Mhuire Buncrana              St Paul’s Kilrea
(2 TEAMS TO QUALIFY)          (2 TEAMS TO QUALIFY)


UNDER 14.5 E
DANSKE BANK ENNIS CUP
COORDINATOR: RICHARD THORNTON
CUP HOLDERS: ST JOSEPH’S ENNISKILLEN
GROUP A                                  GROUP B                                       GROUP C
Lumen Christi Derry               Chineal Eoghan Buncrana         St Mogue’s Bawnboy
St Patrick’s Dungiven              Errigal College Letterkenny      St Bricin’s Belturbet
St Mary’s Limavady                 Finn Valley Stranorlar                Dún an Rí Kingscourt
St Aidan’s Derrylin

GROUP D                                GROUP E                                         GROUP F
St Kevin’s Lisnaskea              St Benedict’s Randalstown          St Columban’s Kilkeel
St Mary’s Irvinestown           St Killian’s Garron Tower            St Joseph’s Newry
St Joseph’s Enniskillen         Cross & Passion Ballycastle         St Patrick’s Banbridge

GROUP G                                 GROUP H
Castleblayney College            Edmund Rice
Coláiste Oiriall Monaghan    De La Salle Downpatrick
Beech Hill Monaghan            Lagan College
St Patrick’s Dungannon


UNDER 14.5 F
DANSKE BANK CORN MAC NEASA
COORDINATOR: CARL MCCABE
CUP HOLDERS: ST CATHERINE’S ARMAGH
WEEK BEGINNING: MONDAY 02 OCTOBER
GROUP A  IN THE DUB    GROUP B IN BALLYMENA                 GROUP C IN MUSA
Glen Road CBS                     Our Lady of Lourdes Ballymoney        St John The Baptist
St Patrick’s Lisburn             St Patrick’s Ballymena                           St John’s Dromore
St Colm’s Twinbrook           Blessed Trinity College                          Sperrin Magherafelt
St Joseph’s Belfast               Dominican Portstewart                         Gaelcholáiste Dhoire
Corpus Christi                      St Joseph’s Coleraine                             St Joseph’s Derry
St Colman’s Ballynahinch  St Colmcille’s Crossgar
(2 TEAMS TO QUALIFY)       (2 TEAMS TO QUALIFY)                     (2 TEAMS TO QUALIFY)

Non-qualifiers will be provided with another blitz at two venues, Drumragh Integrated week beginning Mon 23 October, St Catherine’s Armagh with one team from each qualifying  for remaining quarter final places  BLITZ 1 in THE DUB   BLITZ 2 in MUSA

 

Sorry no fixtures

  CORN NA NÓG All Results Starting  
  October 9, 2017  
Enniskillen, St Michael’s College Omagh CBS
Dungannon, St Patrick’s Academy 2-4 2-14 Cavan, St Patricks, College
Lurgan, St Ronan’s 6-7 2-9 Armagh, St. Patricks Grammar
Monaghan, St Macartan’s College Inis Eoghain
Newry, St Colman’s College Abbey CBS, Newry
Maghera, St Patrick’s College Magherafelt, St. Mary's Grammar
Monaghan, St Macartan’s College 5-13 5-12 Newry, St Colman’s College
Omagh CBS 0-12 2-7 Cavan, St Patricks, College
Enniskillen, St Michael’s College 6-16 2-7 Armagh, St. Patricks Grammar
Dungannon, St Patrick’s Academy 3-8 1-10 Lurgan, St Ronan’s
Inis Eoghain 3-5 6-15 Maghera, St Patrick’s College
Magherafelt, St. Mary's Grammar Abbey CBS, Newry
Dungannon, St. Patrick's College 1-12 2-13 Omagh CBS
Enniskillen, St Michael’s College 3-6 1-12 Lurgan, St Ronan’s
Armagh, St. Patricks Grammar Cavan, St Patricks, College
Monaghan, St Macartan’s College Abbey CBS, Newry
Newry, St Colman’s College 1-10 3-12 Maghera, St Patrick’s College
Magherafelt, St. Mary's Grammar 5-15 2-10 Inis Eoghain
Armagh, St. Patricks Grammar 3-7 0-10 Omagh CBS
Enniskillen, St Michael’s College Dungannon, St Patrick’s Academy
Lurgan, St Ronan’s 0-7 2-9 Cavan, St Patricks, College
Monaghan, St Macartan’s College Maghera, St Patrick’s College
Belfast, St Mary’s CBS Inis Eoghain
Magherafelt, St. Mary's Grammar Newry, St Colman’s College
Lurgan, St Ronan’s 1-7 3-12 Omagh CBS
Enniskillen, St Michael’s College 2-6 0-13 Cavan, St Patricks, College
Dungannon, St Patrick’s Academy Armagh, St. Patricks Grammar
Monaghan, St Macartan’s College Magherafelt, St. Mary's Grammar
Abbey CBS, Newry 2-13 2-14 Maghera, St Patrick’s College
Newry, St Colman’s College 5-16 2-4 Inis Eoghain

Sorry no fixtures

  CORN NA NÓG SEMI FINALS  
  November 29, 2017  
Maghera, St Patrick’s College 3-13 2-12 Omagh CBS
Cavan, St Patricks, College 2-12 1-10 Abbey CBS, Newry
  CORN NA NÓG FINAL  
  December 16, 2017  
Cavan, St Patricks, College Clougher 12:30pm Maghera, St Patrick’s College
Cavan, St Patricks, College 4-14 0-6 Maghera, St Patrick’s College

Sorry no fixtures

  MCDEVITT CUP All Results Starting  
  September 25, 2017  
Belfast, Rathmore Grammar 1:07 3:05 Belfast, St Malachy’s College
Omagh, Sacred Heart College 6-6 6-8 Ballygawley, St. Ciaran’s College
Carrick, Colaiste Na Carraige Glenties, Community School
Ballyshannon, Colaiste Cholmcille 2:03 3:15 Donegal Town, Abbey Vocational
Strabane, Holy Cross College 2:04 9:07 Derry, St Columb’s College
Omagh, Sacred Heart College 5-14 3-2 Belfast, Rathmore Grammar
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 5-10 4-8 Ballygawley, St. Ciaran’s College
Carrick, Colaiste Na Carraige 2:09 5:07 Ballyshannon, Colaiste Cholmcille
Glenties, Community School 4:03 1:16 Donegal Town, Abbey Vocational
Milford, Loreto Community School 3:07 4:12 Falcarragh, Pobalscoil Chloich Cheannfhaola
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 2:16 4:04 Belfast, St Malachy’s College
Omagh, Sacred Heart College 6-7 6-7 Belfast, St Malachy’s College
Belfast, Rathmore Grammar 1-1 10-7 Ballygawley, St. Ciaran’s College
Stranorlar, St. Columba's College 1-11 2-7 Derry, St Columb’s College
Stranorlar, St. Columba's College 6:15 1:05 Carndonagh Community School
Stranorlar, St. Columba's College 4:13 3:04 Strabane, Holy Cross College
Carndonagh Community School 0:05 2:10 Derry, St Columb’s College
Crossmaglen, St Joseph’s 4:10 6:20 Kilkeel, St Louis Grammar School
Ballygawley, St. Ciaran’s College 10:07 1:01 Belfast, Rathmore Grammar
Ballyshannon, Colaiste Cholmcille 2:05 5:15 Glenties, Community School
Belfast, St Malachy’s College 6:07 6:07 Omagh, Sacred Heart College
Ballygawley, St. Ciaran’s College 2:14 3:08 Belfast, St Malachy’s College
Stranorlar, St. Columba's College 1:11 2:07 Derry, St Columb’s College
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 1:09 2:09 Omagh, Sacred Heart College
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 10-14 2-2 Belfast, Rathmore Grammar
Gweedore, PS Gaoth Dohair 4:04 6:18 Dungloe, Rosses Community School
Milford, Loreto Community School 3:07 2:04 Gweedore, PS Gaoth Dohair
Milford, Loreto Community School 3:12 8:08 Dungloe, Rosses Community School
Gweedore, PS Gaoth Dohair 0:04 3:13 Falcarragh, Pobalscoil Chloich Cheannfhaola
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 10:14 2:02 Belfast, Rathmore Grammar
Carrick, Colaiste Na Carraige 1:04 6:11 Donegal Town, Abbey Vocational

Sorry no fixtures

  McDevitt Cup 2017 Semi-Finals  
  December 6, 2017  
Dungloe, Rosses Community School 3:15 4:14 Omagh, Sacred Heart College

Sorry no match results

  McDevitt Cup 2017 Final  
  December 18, 2017  
Omagh, Sacred Heart College Augher 11am Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School

Sorry no fixtures

  GERRY BROWN CUP All Results Starting  
  September 25, 2017  
Buncrana, Crana College 5-6 3-5 Raphoe, Deele College
Moville Community College 9-22 6-7 Milford, Mulroy College
Coleraine, Loreto College 3-4 0-14 Draperstown, St. Colm's
Clady, St. Mary's 2-3 3-5 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Bailieboro Community School 2-13 2-5 Cavan, Breifne College
Cootehill, St Aidan’s WON LOST Ballyjamesduff, St. Claire's College
Ballybay Community School 5-8 2-3 Carrickmacross, Inver College
Clones, Largy College 6-12 4-6 Craigavon, Lismore Comprehensive School
Belfast, Colaiste Feirste 2-2 3-7 Belfast, De La Salle College
Carrickmore, Dean Maguirc 6-12 4-3 Coalisland, St. Joseph's
Letterkenny, Colaiste Ailigh WON LOST Glenfin, Garmscoil Chu Uladh
Bundoran, Magh Ene College 1-6 2-10 Killybegs, St. Catherine's Vocational
Buncrana, Crana College 1-0 9-16 Moville Community College
Milford, Mulroy College Buncrana, Scoil Mhuire
Coleraine, Loreto College 7-9 2-5 Clady, St. Mary's
Kilrea, St. Paul's College 0-3 6-9 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Bailieboro Community School 3-3 3-10 Cootehill, St Aidan’s
Cavan, Breifne College LOST WON Ballyjamesduff, St. Claire's College
Ballybay Community School 2-2 3-13 Clones, Largy College
Carrickmacross, Inver College 6-12 5-11 Craigavon, Lismore Comprehensive School
Belfast, Colaiste Feirste 5-7 3-9 Carrickmore, Dean Maguirc
Belfast, De La Salle College 3-7 0-8 Coalisland, St. Joseph's
Letterkenny, Colaiste Ailigh 9-13 1-2 Bundoran, Magh Ene College
Glenfin, Garmscoil Chu Uladh 0-8 3-8 Killybegs, St. Catherine's Vocational
Milford, Mulroy College LOST WON Buncrana, Crana College
Buncrana, Scoil Mhuire 4-6 4-5 Raphoe, Deele College
Coleraine, Loreto College 6-6 3-3 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Kilrea, St. Paul's College 1-4 3-13 Draperstown, St. Colm's
Cavan, Breifne College LOST WON Cootehill, St Aidan’s
Bailieboro Community School 1-16 2-8 Ballyjamesduff, St. Claire's College
Carrickmacross, Inver College LOST WON Clones, Largy College
Ballybay Community School 5-8 4-11 Craigavon, Lismore Comprehensive School
Belfast, De La Salle College 4-7 3-9 Carrickmore, Dean Maguirc
Belfast, Colaiste Feirste 5-12 2-2 Coalisland, St. Joseph's
Glenfin, Garmscoil Chu Uladh Bundoran, Magh Ene College
Letterkenny, Colaiste Ailigh 1-10 1-91-19 Killybegs, St. Catherine's Vocational
Buncrana, Scoil Mhuire 2-8 3-6 Buncrana, Crana College
Moville Community College 1-19 0-2 Raphoe, Deele College
Kilrea, St. Paul's College 3-8 9-14 Coleraine, Loreto College
Draperstown, St. Colm's 4-7 0-7 Clady, St. Mary's
Buncrana, Scoil Mhuire LOST WON Moville Community College
Raphoe, Deele College WON LOST Milford, Mulroy College
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 1-7 3-6 Draperstown, St. Colm's
Clady, St. Mary's 6-8 5-6 Kilrea, St. Paul's College
Cootehill, St Aidan’s Coleraine, Loreto College
Clones, Largy College Buncrana, Crana College
Bailieboro Community School 6-9 5-13 Killybegs, St. Catherine's Vocational
Ballybay Community School Belfast, Colaiste Feirste

Sorry no fixtures

  Gerry Brown Cup Quarter Final  
  November 29, 2017  
Belfast, De La Salle College 4-6 0-8 Belfast, Colaiste Feirste
Moville Community College 4-11 3-7 Clones, Largy College
Draperstown, St. Colm's 4-9 1-8 Coleraine, Loreto College
  Gerry Brown Cup Semi Final  
  December 6, 2017  
Ballybay Community School 12:30 7/12 Garvaghey Draperstown, St. Colm's
Belfast, De La Salle College 11:30 8/12 Owenbeg Moville Community College
Belfast, De La Salle College 2-6 3-5 Moville Community College

Sorry no match results

  Gerry Brown Cup Final  
  December 18, 2017  
Moville Community College Augher 12:30 Draperstown, St. Colm's

Sorry no fixtures

  ENNIS CUP All Results Starting  
  September 25, 2017  
Derry, Lumen Christi College 0-2 8-9 Dungiven, St. Patrick's College
Dungiven, St. Patrick's College 5-10 2-4 Downpatrick, De La Salle High School

Sorry no fixtures

  ENNIS CUP Quarter Final  
  November 30, 2017  
Dungiven, St. Patrick's College 3-11 5-3 Banbridge, St Patrick’s
Garron Tower, St Killian’s College 5-7 5-10 Castleblaney College

Sorry no fixtures

  ENNIS CUP Semi Final  
  December 4, 2017  
Dungiven, St. Patrick's College

Sorry no fixtures

Sorry no match results

  CORN MAC NEASA All Results Starting  
  October 2, 2017  

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir Round 1  
  September 25, 2017  
Letterkenny, St Eunan’s College 4-5 9-18 Downpatrick, St Patrick’s Grammar School
Cookstown, Holy Trinity 5-14 4-8 Keady, St Patrick’s High School

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir Round 2  
  October 2, 2017  
Letterkenny, St Eunan’s College 2-5 5-15 Cookstown, Holy Trinity
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School 6-10 7-7 Keady, St Patrick’s High School
Bessbrook, St Paul’s High School 6-6 2-9 Ballymena, St Louis Grammar School
Belfast, St Mary’s CBS 2-1 3-10 Magherafelt, St. Pius X College
Carrickmacross, Patrician High School 3-9 4-9 Knock, Our Lady & St. Patrick's College
Castlewellan, St. Malachy's 3-11 3-10 Virginia College

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir Round 3  
  October 9, 2017  
Letterkenny, St Eunan’s College 3-4 6-11 Keady, St Patrick’s High School
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School 1-8 6-6 Downpatrick, St Patrick’s Grammar School
Bessbrook, St Paul’s High School 2-12 4-6 Belfast, St Mary’s CBS
Ballymena, St Louis Grammar School 2-5 6-9 Magherafelt, St. Pius X College
Virginia College Knock, Our Lady & St. Patrick's College
Castlewellan, St. Malachy's 5-7 6-10 Carrickmacross, Patrician High School

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir Round 4  
  October 16, 2017  
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School 10-10 4-7 Letterkenny, St Eunan’s College
Downpatrick, St Patrick’s Grammar School 1-7 4-10 Cookstown, Holy Trinity
Bessbrook, St Paul’s High School 0-4 5-4 Magherafelt, St. Pius X College
Ballymena, St Louis Grammar School 5-8 7-8 Belfast, St Mary’s CBS
Carrickmacross, Patrician High School 10-12 5-7 Virginia College
Castlewellan, St. Malachy's Knock, Our Lady & St. Patrick's College

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir Round 5  
  October 23, 2017  
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School 1-6 9-14 Cookstown, Holy Trinity
Downpatrick, St Patrick’s Grammar School Keady, St Patrick’s High School

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir 3rd place play off's  
  November 6, 2017  
Keady, St Patrick’s High School 4-6 4-7 Castleblaney, Our Lady’s Secondary School
Bessbrook, St Paul’s High School 6-15 3-3 Castlewellan, St. Malachy's

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir Quarter Finals  
  November 13, 2017  
Cookstown, Holy Trinity 5-6 4-12 Bessbrook, St Paul’s High School
Magherafelt, St. Pius X College 1-10 0-7 Knock, Our Lady & St. Patrick's College
Carrickmacross, Patrician High School 4-16 4-11 Castleblaney, Our Lady’s Secondary School
Downpatrick, St Patrick’s Grammar School 0-6 7-12 Belfast, St Mary’s CBS

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir Semi Finals  
  November 20, 2017  
Bessbrook, St Paul’s High School 5-6 4-8 Carrickmacross, Patrician High School
Belfast, St Mary’s CBS 2-3 0-11 Magherafelt, St. Pius X College

Sorry no fixtures

  Loch an Iuir Finals  
  December 15, 2017  
Magherafelt, St. Pius X College 4-10 1-9 Bessbrook, St Paul’s High School