Under 16½ 17/18
UNDER 16.5
FOOTBALL FIXTURES (ON/AFTER 01/07/2001 AND BEFORE 01/07/2004)
A DANSKE BANK RANNAFAST CUP (& SHIELD)
COORDINATOR: JODY GORMLEY
CUP HOLDERS: ST PATRICK’S CAVAN
GROUP A GROUP B
St Patrick’s Academy Dungannon Omagh CBS
St Patrick’s Cavan St Colman’s Newry
St Pius X Magherafelt Patrician Carrickmacross
St Malachy’s Castlewellan St Patrick’s Maghera
GROUP C GROUP D
St Mary’s Magherafelt St Michael’s Enniskillen
Inis Eoghain Loreto Coleraine
St Patrick’s, Armagh Abbey CBS
St Macartan’s Monaghan St Patrick’s Downpatrick
B DANSKE BANK RAFFERTY CUP
COORDINATOR: SEAN O’CONNOR
CUP HOLDERS: HOLY TRINITY, COOKSTOWN
GROUP A GROUP B
Holy Trinity Cookstown OLSS Castleblayney
St Eunan’s Letterkenny St Mary’s CBS Belfast
St Patrick’s Keady St Patrick’s Armagh
OLASP Knock St Louis’ Ballymena
St Louis’ Kilkeel St Malachy’s Belfast
C DANSKE BANK ARTHURS CUP
COORDINATOR: PEADAR HYNES
CUP HOLDERS: LORETO COMMUNITY SCHOOL, MILFORD
GROUP A GROUP B
Coláiste na Carraige Loreto Milford
Glenties CS PCC Falcarragh
Coláiste Cholmcille Ballyshannon PS Gaoth Dobhair
Abbey Vocational School Rosses CS Dungloe
GROUP C GROUP D GROUP E
St Mark’s Warrenpoint St Columba’s Stranorlar St Ciaran’s Ballygawley
St Ronan’s Lurgan Holy Cross Strabane St Joseph’s Donaghmore
St Joseph’s Crossmaglen St Columb’s Derry Rathmore Belfast
Virginia College Carndonagh CS Coláiste Feirste
Dean Maguirc Carrickmore
D DANSKE BANK PAT KING CUP
COORDINATOR: TOMMY RODGERS
CUP HOLDERS: ST COLUMBA’S STRANORLAR
GROUP A GROUP B GROUP C
Aquinas Belfast Bailieborough CS St Colm’s Draperstown
De La Salle Belfast Breifne College Cavan St Mary’s Clady
Lismore Craigavon St Aidan’s Cootehill St Patrick’s & St Brigid’s Claudy
Sacred Heart Omagh St Clare’s Ballyjamesduff St Paul’s Kilrea
GROUP D GROUP E GROUP F
Ballybay CC Coláiste Ailigh Letterkenny Crana College Buncrana
Castleblayney College Gairmscoil Chú Uladh Deele College Raphoe
Inver Carrickmacross Magh Éne Bundoran Moville CC
Largy Clones St Catherine’s Killybegs Mulroy College Milford
Scoil Mhuire Buncrana
E DANSKE BANK CORN CÚCHULAINN
COORDINATOR: RICHARD THORNTON
CUP HOLDERS: LUMEN CHRISTI DERRY
GROUP A GROUP B
St Benedict’s Randalstown Lumen Christi Derry
Edmund Rice St Mary’s Limavady
St Killian’s Garron Tower St Patrick’s Dungiven
GROUP C GROUP D
Chineal Eoghan Buncrana Dungannon Integrated
Errigal College Letterkenny St Joseph’s Coalisland
Finn Valley Stranorlar St Patrick’s Dungannon
GROUP E GROUP F GROUP G
De La Salle Downpatrick St Bricin’s Belturbet St Aidan’s Derrylin
Lagan College St Mogue’s Bawnboy St Joseph’s Enniskillen
St Columban’s Kilkeel Beech Hill Monaghan St Kevin’s Lisnaskea
St Patrick’s Banbridge Coláiste Oiriall Monaghan
F DANSKE BANK JJ REILLY CUP
COORDINATOR: CARL MCCABE
CUP HOLDERS: DOMINICAN PORTSTEWART
GROUP A GROUP B
St Patrick’s Lisburn Our Lady of Lourdes Ballymoney
Blessed Trinity College St Patrick’s Ballymena
St Colman’s Ballynahinch St Colm’s Twinbrook
GROUP C GROUP D
Drumragh Integrated Sperrin Magherafelt
St Catherine’s Armagh St Joseph’s Derry
St John’s Dromore Dominican Portstewart
St Joseph’s Coleraine
Rafferty Cup All Results Starting | ||
---|---|---|
September 18, 2017 | ||
Cookstown, Holy Trinity | 2-12 2-5 | Letterkenny, St Eunan’s College |
Keady, St Patrick’s High School | Knock, Our Lady & St. Patrick's College | |
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School | 7-11 0-6 | Belfast, St Mary’s CBS |
Armagh, St. Patricks Grammar | 7-13 1-5 | Ballymena, St Louis Grammar School |
Cookstown, Holy Trinity | 3-15 4-13 | Keady, St Patrick’s High School |
Kilkeel, St Louis Grammar School | 5-12 4-15 | Knock, Our Lady & St. Patrick's College |
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School | 4-4 2-10 | Armagh, St. Patricks Grammar |
Belfast, St Malachy’s College | 4-13 1-8 | Ballymena, St Louis Grammar School |
Cookstown, Holy Trinity | 3-13 0-8 | Knock, Our Lady & St. Patrick's College |
Letterkenny, St Eunan’s College | 4-9 0-7 | Kilkeel, St Louis Grammar School |
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School | 4-10 2-10 | Ballymena, St Louis Grammar School |
Belfast, St Mary’s CBS | Belfast, St Malachy’s College | |
Cookstown, Holy Trinity | 2-10 3-8 | Kilkeel, St Louis Grammar School |
Keady, St Patrick’s High School | 2-10 1-11 | Letterkenny, St Eunan’s College |
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School | 6-10 2-5 | Belfast, St Malachy’s College |
Armagh, St. Patricks Grammar | 9-17 0-6 | Belfast, St Mary’s CBS |
Knock, Our Lady & St. Patrick's College | 0-3 1-11 | Letterkenny, St Eunan’s College |
Keady, St Patrick’s High School | 2-16 1-7 | Kilkeel, St Louis Grammar School |
Ballymena, St Louis Grammar School | Belfast, St Mary’s CBS | |
Armagh, St. Patricks Grammar | 5-12 1-4 | Belfast, St Malachy’s College |
Rafferty Cup Quarter Finals | ||
---|---|---|
November 20, 2017 | ||
Keady, St Patrick’s High School | 3-20 4-5 | Ballymena, St Louis Grammar School |
Letterkenny, St Eunan’s College | 1-11 1-8 | Castleblaney, Our Lady’s Secondary School |
Cookstown, Holy Trinity | 2-13 2-3 | Belfast, St Malachy’s College |
Armagh, St. Patricks Grammar | 3-10 1-8 | Kilkeel, St Louis Grammar School |
Rafferty Cup Semi Finals | ||
---|---|---|
November 23, 2017 | ||
Armagh, St. Patricks Grammar | 1pm Clanoe | Cookstown, Holy Trinity |
Keady, St Patrick’s High School | 2pm Garvaghey | Letterkenny, St Eunan’s College |
Keady, St Patrick’s High School | 1-8 0-10 | Letterkenny, St Eunan’s College |
Cookstown, Holy Trinity | 0-14 0-13 | Armagh, St. Patricks Grammar |
Rafferty Cup Final | ||
---|---|---|
November 27, 2017 | ||
Keady, St Patrick’s High School | 7pm Lurgan | Cookstown, Holy Trinity |
Keady, St Patrick’s High School | 1-7 2-12 | Cookstown, Holy Trinity |
Rannafast Cup All Results Starting | ||
---|---|---|
October 2, 2017 | ||
Dungannon, St Patrick’s Academy | Cavan, St Patricks, College | |
Magherafelt, St. Pius X College | Castlewellan, St. Malachy's | |
Omagh CBS | 4-9 5-11 | Newry, St Colman’s College |
Carrickmacross, Patrician High School | 1-8 1-9 | Maghera, St Patrick’s College |
Magherafelt, St. Mary's Grammar | 6-13 0-1 | Inis Eoghain |
Bessbrook, St Paul’s High School | 0-7 1-11 | Monaghan, St Macartan’s College |
Enniskillen, St Michael’s College | Coleraine, Loreto College | |
Abbey CBS, Newry | 9-14 1-12 | Downpatrick, St Patrick’s Grammar School |
Dungannon, St Patrick’s Academy | Magherafelt, St. Pius X College | |
Cavan, St Patricks, College | 3-12 0-8 | Castlewellan, St. Malachy's |
Omagh CBS | 3-5 5-14 | Carrickmacross, Patrician High School |
Newry, St Colman’s College | 1-6 1-14 | Maghera, St Patrick’s College |
Magherafelt, St. Mary's Grammar | 3-9 1-12 | Bessbrook, St Paul’s High School |
Inis Eoghain | Monaghan, St Macartan’s College | |
Enniskillen, St Michael’s College | 2-18 3-5 | Abbey CBS, Newry |
Coleraine, Loreto College | 4-19 1-19 | Downpatrick, St Patrick’s Grammar School |
Cavan, St Patricks, College | Magherafelt, St. Pius X College | |
Dungannon, St Patrick’s Academy | Castlewellan, St. Malachy's | |
Newry, St Colman’s College | 2-8 1-8 | Carrickmacross, Patrician High School |
Omagh CBS | 2-8 7-13 | Maghera, St Patrick’s College |
Inis Eoghain | Bessbrook, St Paul’s High School | |
Magherafelt, St. Mary's Grammar | 1-8 3-9 | Monaghan, St Macartan’s College |
Coleraine, Loreto College | 4-7 4-10 | Abbey CBS, Newry |
Enniskillen, St Michael’s College | 7-19 1-9 | Downpatrick, St Patrick’s Grammar School |
Danske Bank Rannafast Shield QUARTER FINALS | ||
---|---|---|
November 10, 2017 | ||
Castlewellan, St. Malachy's | 4-16 6-11 | Downpatrick, St Patrick’s Grammar School |
Carrickmacross, Patrician High School | Inis Eoghain | |
Bessbrook, St Paul’s High School | Omagh CBS | |
Coleraine, Loreto College | Magherafelt, St. Pius X College |
Danske Bank Rannafast Cup QUARTER FINALS | ||
---|---|---|
November 10, 2017 | ||
Cavan, St Patricks, College | 4-14 3-8 | Abbey CBS, Newry |
Maghera, St Patrick’s College | 3-16 2-4 | Magherafelt, St. Mary's Grammar |
Monaghan, St Macartan’s College | 4-13 2-21 | Newry, St Colman’s College |
Enniskillen, St Michael’s College | 3-19 4-10 | Dungannon, St Patrick’s Academy |
Danske Bank Rannafast Shield SEMI FINALS | ||
---|---|---|
November 17, 2017 | ||
Danske Bank Rannafast Cup SEMI FINALS | ||
---|---|---|
November 17, 2017 | ||
Maghera, St Patrick’s College | 11:00 | Enniskillen, St Michael’s College |
Newry, St Colman’s College | 11:00 | Cavan, St Patricks, College |
Enniskillen, St Michael’s College | 2-3 0-8 | Maghera, St Patrick’s College |
Newry, St Colman’s College | 1-9 2-7 | Cavan, St Patricks, College |
Danske Bank Rannafast Shield FINAL | ||
---|---|---|
November 24, 2017 | ||
Coleraine, Loreto College | 5-8 1-12 | Bessbrook, St Paul’s High School |
Danske Bank Rannafast Cup FINAL | ||
---|---|---|
November 26, 2017 | ||
Enniskillen, St Michael’s College | 1:30pm Clones | Cavan, St Patricks, College |
Enniskillen, St Michael’s College | 1-8 0-13 | Cavan, St Patricks, College |
Arthurs Cup All Results Starting | ||
---|---|---|
September 25, 2017 | ||
Ballygawley, St. Ciaran’s College | 2:09 2:11 | Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School |
Belfast, Rathmore Grammar | 3:12 2:09 | Belfast, Colaiste Feirste |
Ballygawley, St. Ciaran’s College | 3-12 4-7 | Belfast, Rathmore Grammar |
Carrickmore, Dean Maguirc | 4:12 4:08 | Belfast, Colaiste Feirste |
Carrick, Colaiste Na Carraige | 1:11 3:06 | Glenties, Community School |
Ballyshannon, Colaiste Cholmcille | Donegal Town, Abbey Vocational | |
Milford, Loreto Community School | 2:10 1:09 | Falcarragh, Pobalscoil Chloich Cheannfhaola |
Crossmaglen, St Joseph’s | 4:10 0:06 | Virginia College |
Stranorlar, St. Columba's College | 3:09 1:05 | Strabane, Holy Cross College |
Derry, St Columb’s College | 1:12 2:02 | Carndonagh Community School |
Ballygawley, St. Ciaran’s College | 2:04 2:14 | Carrickmore, Dean Maguirc |
Belfast, Rathmore Grammar | 5:10 2:14 | Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School |
Warrenpoint, St. Mark's High | 2:04 5:20 | Crossmaglen, St Joseph’s |
Lurgan, St Ronan’s | 6:11 2:07 | Virginia College |
Milford, Loreto Community School | 3:11 6:11 | Gweedore, PS Gaoth Dohair |
Stranorlar, St. Columba's College | 2:07 3:14 | Derry, St Columb’s College |
Glenties, Community School | 5:13 6:05 | Ballyshannon, Colaiste Cholmcille |
Strabane, Holy Cross College | 1:06 2:12 | Derry, St Columb’s College |
Crossmaglen, St Joseph’s | 0:12 5:10 | Lurgan, St Ronan’s |
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School | 2:09 3:09 | Belfast, Colaiste Feirste |
Ballygawley, St. Ciaran’s College | 4:11 5:08 | Belfast, Colaiste Feirste |
Arthurs Cup Semi Finals | ||
---|---|---|
Carrickmore, Dean Maguirc | 1:14 2:14 | Milford, Loreto Community School |
Gweedore, PS Gaoth Dohair | 4:10 1:10 | Derry, St Columb’s College |
Dankse Bank Arthurs Cup Final | ||
---|---|---|
December 18, 2017 | ||
Milford, Loreto Community School | 11:00 | Gweedore, PS Gaoth Dohair |
Milford, Loreto Community School | 1-9 1-3 | Gweedore, PS Gaoth Dohair |
Pat King All Results Starting | ||
---|---|---|
September 18, 2017 | ||
Buncrana, Crana College | 4-9 2-6 | Raphoe, Deele College |
Moville Community College | 1-20 5-3 | Milford, Mulroy College |
Buncrana, Crana College | 6-6 4-8 | Moville Community College |
Buncrana, Scoil Mhuire | 1-10 2-7 | Milford, Mulroy College |
Belfast, Aquinas | 3-8 7-9 | Belfast, De La Salle College |
Craigavon, Lismore Comprehensive School | 0-12 0-12 | Omagh, Sacred Heart College |
Bailieboro Community School | WON LOST | Cavan, Breifne College |
Cootehill, St Aidan’s | WON LOST | Ballyjamesduff, St. Claire's College |
Draperstown, St. Colm's | 4-14 1-7 | Clady &Kilrea, St. Conor's |
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's | 3-17 0-7 | Kingscourt, Coláiste Dún an Rí |
Ballybay Community School | 4-11 4-8 | Castleblaney College |
Carrickmacross, Inver College | 5-18 0-6 | Clones, Largy College |
Letterkenny, Colaiste Ailigh | 2-8 1-7 | Glenfin, Garmscoil Chu Uladh |
Bundoran, Magh Éne College | 1-5 4-9 | Killybegs, St. Catherine's Vocational |
Buncrana, Crana College | 4-5 1-9 | Milford, Mulroy College |
Raphoe, Deele College | Buncrana, Scoil Mhuire | |
Belfast, Aquinas | 4-8 1-5 | Craigavon, Lismore Comprehensive School |
Belfast, De La Salle College | 1-10 2-11 | Omagh, Sacred Heart College |
Bailieboro Community School | 6-12 2-11 | Cootehill, St Aidan’s |
Cavan, Breifne College | Ballyjamesduff, St. Claire's College | |
Draperstown, St. Colm's | 2-17 2-11 | Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's |
Clady &Kilrea, St. Conor's | LOST WON | Kingscourt, Coláiste Dún an Rí |
Ballybay Community School | 5-14 3-5 | Carrickmacross, Inver College |
Castleblaney College | 5-12 2-5 | Clones, Largy College |
Letterkenny, Colaiste Ailigh | 6-10 3-11 | Bundoran, Magh Éne College |
Glenfin, Garmscoil Chu Uladh | 0-7 4-15 | Killybegs, St. Catherine's Vocational |
Raphoe, Deele College | 0-4 4-15 | Moville Community College |
Buncrana, Crana College | 4-6 3-6 | Buncrana, Scoil Mhuire |
Belfast, Aquinas | 2-9 3-10 | Omagh, Sacred Heart College |
Belfast, De La Salle College | 3-9 1-8 | Craigavon, Lismore Comprehensive School |
Bailieboro Community School | 1-17 2-8 | Ballyjamesduff, St. Claire's College |
Cavan, Breifne College | LOST WON | Cootehill, St Aidan’s |
Draperstown, St. Colm's | 3-12 2-8 | Kingscourt, Coláiste Dún an Rí |
Clady &Kilrea, St. Conor's | 2-2 6-11 | Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's |
Ballybay Community School | 1-9 1-6 | Clones, Largy College |
Castleblaney College | 2-10 1-8 | Carrickmacross, Inver College |
Letterkenny, Colaiste Ailigh | LOST WON | Killybegs, St. Catherine's Vocational |
Glenfin, Garmscoil Chu Uladh | Bundoran, Magh Éne College | |
Raphoe, Deele College | Milford, Mulroy College | |
Moville Community College | 2-14 4-5 | Buncrana, Scoil Mhuire |
U16.5D Pat King Cup Knock Out Fixtures | ||
---|---|---|
November 24, 2017 | ||
Belfast, De La Salle College | 4-11 2-7 | Castleblaney College |
Cootehill, St Aidan’s | 0-4 4-14 | Ballybay Community School |
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's | 4-17 6-3 | Letterkenny, Colaiste Ailigh |
Moville Community College | 0-8 2-14 | Draperstown, St. Colm's |
U16.5D Pat King Cup Quarter Finals | ||
---|---|---|
December 1, 2017 | ||
Omagh, Sacred Heart College | 27th Nov, MUSA, 11.00 | Draperstown, St. Colm's |
Bailieboro Community School | 30th Nov, Garvaghey, 11.00 | Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's |
Killybegs, St. Catherine's Vocational | 11:00 | Ballybay Community School |
Buncrana, Crana College | 11:00 | Belfast, De La Salle College |
Draperstown, St. Colm's | 4-8 3-4 | Omagh, Sacred Heart College |
Killybegs, St. Catherine's Vocational | 0-10 1-15 | Ballybay Community School |
Bailieboro Community School | 6-12 2-10 | Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's |
U16.5D Pat King Cup Semi Finals | ||
---|---|---|
December 8, 2017 | ||
Ballybay Community School | 3-5 1-6 | Draperstown, St. Colm's |
Bailieboro Community School | 3-8 4-6 | Belfast, De La Salle College |
U16.5D Pat King Cup Final | ||
---|---|---|
January 26, 2018 | ||
Ballybay Community School | St. Colman's College Newry 10.30 | Belfast, De La Salle College |
Ballybay Community School | 1-14 3-6 | Belfast, De La Salle College |
Corn Cúchulainn All Results Starting | ||
---|---|---|
October 9, 2017 | ||
Randalstown, St Benedict’s College | Belfast, Edmund Rice College | |
Derry, Lumen Christi College | Limavady, St. Mary's College | |
Buncrana, Colaiste Chineal Eoghan | Letterkenny, Errigal College | |
Dungannon, Integrated College | Coalisland, St. Joseph's | |
Downpatrick, De La Salle High School | Belfast, Lagan College | |
Kilkeel, St Columban’s | Banbridge, St Patrick’s | |
Belturbet, St. Bricin's College | Bawnboy, St. Mogue's College | |
Monaghan, Beech Hill College | Monaghan, Colaiste Oiriall | |
Derrylinn, St. Aidan's | Enniskillen, St. Joseph's College | |
Derry, Lumen Christi College | 8-11 1-11 | Dungiven, St. Patrick's College |
Derrylinn, St. Aidan's | 5-12 3-11 | Bawnboy, St. Mogue's College |
Enniskillen, St. Joseph's College | 6-11 3-9 | Monaghan, Colaiste Oiriall |
Banbridge, St Patrick’s | 4-5 6-5 | Randalstown, St Benedict’s College |
Corn Cúchulainn SEMI FINAL | ||
---|---|---|
December 15, 2017 | ||
Coalisland, St. Joseph's | 4-6 0-10 | Enniskillen, St. Joseph's College |
Corn Cúchulainn FINAL | ||
---|---|---|
December 18, 2017 | ||
Coalisland, St. Joseph's | 0-5 1-7 | Kilkeel, St Columban’s |
JJ Reilly Final | ||
---|---|---|
April 17, 2018 | ||
Dromore, St. John's | MUSA 12pm | |
Dromore, St. John's | 2-6 2-9 | Portstewart, Dominican College |
Rafferty Cup Quarter Finals | ||
---|---|---|
November 6, 2017 | ||
Keady, St Patrick’s High School | Ballymena, St Louis Grammar School | |
Cookstown, Holy Trinity | Belfast, St Malachy’s College | |
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School | Letterkenny, St Eunan’s College | |
Armagh, St. Patricks Grammar | Kilkeel, St Louis Grammar School |
Rafferty Cup Semi Finals | ||
---|---|---|
November 13, 2017 | ||
Rafferty Cup Final | ||
---|---|---|
December 1, 2017 | ||
Keady, St Patrick’s High School | 7pm Lurgan | Cookstown, Holy Trinity |
Keady, St Patrick’s High School | 1-7 2-12 | Cookstown, Holy Trinity |