Under 16½ 17/18

UNDER 16.5

FOOTBALL FIXTURES (ON/AFTER 01/07/2001 AND BEFORE 01/07/2004)

A DANSKE BANK RANNAFAST CUP (& SHIELD)
COORDINATOR: JODY GORMLEY
CUP HOLDERS: ST PATRICK’S MAGHERA
GROUP A                                                    GROUP B
St Patrick’s Academy Dungannon         Omagh CBS
St Patrick’s Cavan                                     St Colman’s Newry
St Pius X Magherafelt                              Patrician Carrickmacross
St Malachy’s Castlewellan                       St Patrick’s Maghera

GROUP C                                                  GROUP D
St Mary’s Magherafelt                            St Michael’s Enniskillen
Inis Eoghain                                             Loreto Coleraine
St Patrick’s, Armagh                                Abbey CBS
St Macartan’s Monaghan                       St Patrick’s Downpatrick


B DANSKE BANK RAFFERTY CUP
COORDINATOR: SEAN O’CONNOR
CUP HOLDERS: ST PATRICK’S ARMAGH
GROUP A                                                 GROUP B
Holy Trinity Cookstown                        OLSS Castleblayney
St Eunan’s Letterkenny                         St Mary’s CBS Belfast
St Patrick’s Keady                                   St Patrick’s Armagh
OLASP Knock                                          St Louis’ Ballymena
St Louis’ Kilkeel                                      St Malachy’s Belfast


 C DANSKE BANK ARTHURS CUP
COORDINATOR: PEADAR HYNES
CUP HOLDERS: ST COLUMBAN’S STRANORLAR
GROUP A                                                GROUP B
Coláiste na Carraige                             Loreto Milford
Glenties CS                                             PCC Falcarragh
Coláiste Cholmcille Ballyshannon     PS Gaoth Dobhair
Abbey Vocational School                     Rosses CS Dungloe

GROUP C                                       GROUP D                                     GROUP E
St Mark’s Warrenpoint                St Columba’s Stranorlar            St Ciaran’s Ballygawley
St Ronan’s Lurgan                        Holy Cross Strabane                   St Joseph’s Donaghmore
St Joseph’s Crossmaglen             St Columb’s Derry                       Rathmore Belfast
Virginia College                             Carndonagh CS                            Coláiste Feirste
Dean Maguirc Carrickmore


D DANSKE BANK PAT KING CUP
COORDINATOR: TOMMY RODGERS
CUP HOLDERS: ST COLUMBA’S STRANORLAR
GROUP A                                  GROUP B                                         GROUP C
Aquinas Belfast                       Bailieborough CS                           St Colm’s Draperstown
De La Salle Belfast                  Breifne College Cavan                   St Mary’s Clady
Lismore Craigavon                  St Aidan’s Cootehill                       St Patrick’s & St Brigid’s Claudy
Sacred Heart Omagh              St Clare’s Ballyjamesduff              St Paul’s Kilrea

GROUP D                                  GROUP E                                         GROUP F
Ballybay CC                               Coláiste Ailigh Letterkenny          Crana College Buncrana
Castleblayney College             Gairmscoil Chú Uladh                   Deele College Raphoe
Inver Carrickmacross              Magh Éne Bundoran                     Moville CC
Largy Clones                             St Catherine’s Killybegs                 Mulroy College Milford
Scoil Mhuire Buncrana


E DANSKE BANK CORN CÚCHULAINN
COORDINATOR: RICHARD THORNTON
CUP HOLDERS: LUMEN CHRISTI DERRY
GROUP A                                               GROUP B
St Benedict’s Randalstown                 Lumen Christi Derry
Edmund Rice                                        St Mary’s Limavady
St Killian’s Garron Tower                    St Patrick’s Dungiven

GROUP C                                              GROUP D
Chineal Eoghan Buncrana                 Dungannon Integrated
Errigal College Letterkenny               St Joseph’s Coalisland
Finn Valley Stranorlar                         St Patrick’s Dungannon

GROUP E                                             GROUP F                                                GROUP G
De La Salle Downpatrick                   St Bricin’s Belturbet                             St Aidan’s Derrylin
Lagan College                                      St Mogue’s Bawnboy                            St Joseph’s Enniskillen
St Columban’s Kilkeel                        Beech Hill Monaghan                           St Kevin’s Lisnaskea
St Patrick’s Banbridge                        Coláiste Oiriall Monaghan


F DANSKE BANK JJ REILLY CUP
COORDINATOR: CARL MCCABE
CUP HOLDERS: DRUMRAGH INTEGRATED
GROUP A                                   GROUP B
St Patrick’s Lisburn                  Our Lady of Lourdes Ballymoney
Blessed Trinity College            St Patrick’s Ballymena
St Colman’s Ballynahinch        St Colm’s Twinbrook

GROUP C                                  GROUP D
Drumragh Integrated             Sperrin Magherafelt
St Catherine’s Armagh            St Joseph’s Derry
St John’s Dromore                   Dominican Portstewart
St Joseph’s Coleraine

Sorry no fixtures

  Rafferty Cup All Results Starting  
  September 18, 2017  
Cookstown, Holy Trinity 2-12 2-5 Letterkenny, St Eunan’s College
Keady, St Patrick’s High School Knock, Our Lady & St. Patrick's College
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School 7-11 0-6 Belfast, St Mary’s CBS
Armagh, St. Patricks Grammar 7-13 1-5 Ballymena, St Louis Grammar School
Cookstown, Holy Trinity 3-15 4-13 Keady, St Patrick’s High School
Kilkeel, St Louis Grammar School 5-12 4-15 Knock, Our Lady & St. Patrick's College
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School 4-4 2-10 Armagh, St. Patricks Grammar
Belfast, St Malachy’s College 4-13 1-8 Ballymena, St Louis Grammar School
Cookstown, Holy Trinity 3-13 0-8 Knock, Our Lady & St. Patrick's College
Letterkenny, St Eunan’s College 4-9 0-7 Kilkeel, St Louis Grammar School
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School 4-10 2-10 Ballymena, St Louis Grammar School
Belfast, St Mary’s CBS Belfast, St Malachy’s College
Cookstown, Holy Trinity 2-10 3-8 Kilkeel, St Louis Grammar School
Keady, St Patrick’s High School 2-10 1-11 Letterkenny, St Eunan’s College
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School 6-10 2-5 Belfast, St Malachy’s College
Armagh, St. Patricks Grammar 9-17 0-6 Belfast, St Mary’s CBS
Knock, Our Lady & St. Patrick's College 0-3 1-11 Letterkenny, St Eunan’s College
Keady, St Patrick’s High School 2-16 1-7 Kilkeel, St Louis Grammar School
Ballymena, St Louis Grammar School Belfast, St Mary’s CBS
Armagh, St. Patricks Grammar 5-12 1-4 Belfast, St Malachy’s College

Sorry no fixtures

  Rafferty Cup Quarter Finals  
  November 20, 2017  
Keady, St Patrick’s High School 3-20 4-5 Ballymena, St Louis Grammar School
Letterkenny, St Eunan’s College 1-11 1-8 Castleblaney, Our Lady’s Secondary School
Cookstown, Holy Trinity 2-13 2-3 Belfast, St Malachy’s College
Armagh, St. Patricks Grammar 3-10 1-8 Kilkeel, St Louis Grammar School
  Rafferty Cup Semi Finals  
  November 23, 2017  
Armagh, St. Patricks Grammar 1pm Clanoe Cookstown, Holy Trinity
Keady, St Patrick’s High School 2pm Garvaghey Letterkenny, St Eunan’s College
Keady, St Patrick’s High School 1-8 0-10 Letterkenny, St Eunan’s College
Cookstown, Holy Trinity 0-14 0-13 Armagh, St. Patricks Grammar
  Rafferty Cup Final  
  November 27, 2017  
Keady, St Patrick’s High School 7pm Lurgan Cookstown, Holy Trinity
Keady, St Patrick’s High School 1-7 2-12 Cookstown, Holy Trinity

Sorry no fixtures

  Rannafast Cup All Results Starting  
  October 2, 2017  
Dungannon, St Patrick’s Academy Cavan, St Patricks, College
Magherafelt, St. Pius X College Castlewellan, St. Malachy's
Omagh CBS 4-9 5-11 Newry, St Colman’s College
Carrickmacross, Patrician High School Maghera, St Patrick’s College
Magherafelt, St. Mary's Grammar Inis Eoghain
Bessbrook, St Paul’s High School 0-7 1-11 Monaghan, St Macartan’s College
Enniskillen, St Michael’s College Coleraine, Loreto College
Abbey CBS, Newry 9-14 1-12 Downpatrick, St Patrick’s Grammar School
Dungannon, St Patrick’s Academy Magherafelt, St. Pius X College
Cavan, St Patricks, College 3-12 0-8 Castlewellan, St. Malachy's
Omagh CBS Carrickmacross, Patrician High School
Newry, St Colman’s College 1-6 1-14 Maghera, St Patrick’s College
Magherafelt, St. Mary's Grammar 3-9 1-12 Bessbrook, St Paul’s High School
Inis Eoghain Monaghan, St Macartan’s College
Enniskillen, St Michael’s College 2-18 3-5 Abbey CBS, Newry
Coleraine, Loreto College 4-19 1-19 Downpatrick, St Patrick’s Grammar School
Cavan, St Patricks, College Magherafelt, St. Pius X College
Dungannon, St Patrick’s Academy Castlewellan, St. Malachy's
Newry, St Colman’s College Carrickmacross, Patrician High School
Omagh CBS 2-8 7-13 Maghera, St Patrick’s College
Inis Eoghain Armagh, St. Patricks Grammar
Magherafelt, St. Mary's Grammar 1-8 3-9 Monaghan, St Macartan’s College
Coleraine, Loreto College 4-7 4-10 Abbey CBS, Newry
Enniskillen, St Michael’s College 7-19 1-9 Downpatrick, St Patrick’s Grammar School

Sorry no fixtures

  Danske Bank Rannafast Shield QUARTER FINALS  
  November 10, 2017  
Castlewellan, St. Malachy's 4-16 6-11 Downpatrick, St Patrick’s Grammar School
Carrickmacross, Patrician High School Inis Eoghain
Bessbrook, St Paul’s High School Omagh CBS
Coleraine, Loreto College Magherafelt, St. Pius X College

Sorry no fixtures

  Danske Bank Rannafast Cup QUARTER FINALS  
  November 10, 2017  
Cavan, St Patricks, College 4-14 3-8 Abbey CBS, Newry
Maghera, St Patrick’s College 3-16 2-4 Magherafelt, St. Mary's Grammar
Monaghan, St Macartan’s College 4-13 2-21 Newry, St Colman’s College
Enniskillen, St Michael’s College 3-19 4-10 Dungannon, St Patrick’s Academy

Sorry no fixtures

Sorry no match results

  Danske Bank Rannafast Shield SEMI FINALS  
  November 17, 2017  
  Danske Bank Rannafast Cup SEMI FINALS  
  November 17, 2017  
Maghera, St Patrick’s College 11:00 Enniskillen, St Michael’s College
Newry, St Colman’s College 11:00 Cavan, St Patricks, College
Enniskillen, St Michael’s College 2-3 0-8 Maghera, St Patrick’s College
Newry, St Colman’s College 1-9 2-7 Cavan, St Patricks, College

Sorry no fixtures

  Danske Bank Rannafast Shield FINAL  
  November 24, 2017  
Coleraine, Loreto College 5-8 1-12 Bessbrook, St Paul’s High School
  Danske Bank Rannafast Cup FINAL  
  November 26, 2017  
Enniskillen, St Michael’s College 1:30pm Clones Cavan, St Patricks, College
Enniskillen, St Michael’s College 1-8 0-13 Cavan, St Patricks, College

Sorry no fixtures

  Arthurs Cup All Results Starting  
  September 25, 2017  
Ballygawley, St. Ciaran’s College 2:09 2:11 Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School
Belfast, Rathmore Grammar 3:12 2:09 Belfast, Colaiste Feirste
Ballygawley, St. Ciaran’s College 3-12 4-7 Belfast, Rathmore Grammar
Carrickmore, Dean Maguirc 4:12 4:08 Belfast, Colaiste Feirste
Carrick, Colaiste Na Carraige 1:11 3:06 Glenties, Community School
Ballyshannon, Colaiste Cholmcille Donegal Town, Abbey Vocational
Milford, Loreto Community School 2:10 1:09 Falcarragh, Pobalscoil Chloich Cheannfhaola
Crossmaglen, St Joseph’s 4:10 0:06 Virginia College
Stranorlar, St. Columba's College 3:09 1:05 Strabane, Holy Cross College
Derry, St Columb’s College 1:12 2:02 Carndonagh Community School
Ballygawley, St. Ciaran’s College 2:04 2:14 Carrickmore, Dean Maguirc
Belfast, Rathmore Grammar 5:10 2:14 Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School
Warrenpoint, St. Mark's High 2:04 5:20 Crossmaglen, St Joseph’s
Lurgan, St Ronan’s 6:11 2:07 Virginia College
Milford, Loreto Community School 3:11 6:11 Gweedore, PS Gaoth Dohair
Stranorlar, St. Columba's College 2:07 3:14 Derry, St Columb’s College
Glenties, Community School 5:13 6:05 Ballyshannon, Colaiste Cholmcille
Strabane, Holy Cross College 1:06 2:12 Derry, St Columb’s College
Crossmaglen, St Joseph’s 0:12 5:10 Lurgan, St Ronan’s
Donaghmore, St. Joseph’s Grammar School 2:09 3:09 Belfast, Colaiste Feirste
Ballygawley, St. Ciaran’s College 4:11 5:08 Belfast, Colaiste Feirste

Sorry no fixtures

  Arthurs Cup Semi Finals  
   
Carrickmore, Dean Maguirc 1:14 2:14 Milford, Loreto Community School
Gweedore, PS Gaoth Dohair 4:10 1:10 Derry, St Columb’s College

Sorry no match results

  Dankse Bank Arthurs Cup Final  
   
Milford, Loreto Community School 11:00 Gweedore, PS Gaoth Dohair

Sorry no fixtures

  Pat King All Results Starting  
  September 18, 2017  
Buncrana, Crana College 4-9 2-6 Raphoe, Deele College
Moville Community College 1-20 5-3 Milford, Mulroy College
Buncrana, Crana College 6-6 4-8 Moville Community College
Buncrana, Scoil Mhuire 1-10 2-7 Milford, Mulroy College
Belfast, Aquinas 3-8 7-9 Belfast, De La Salle College
Craigavon, Lismore Comprehensive School 0-12 0-12 Omagh, Sacred Heart College
Bailieboro Community School WON LOST Cavan, Breifne College
Cootehill, St Aidan’s WON LOST Ballyjamesduff, St. Claire's College
Draperstown, St. Colm's 4-14 1-7 Clady, St. Mary's
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 3-17 0-7 Kilrea, St. Paul's College
Ballybay Community School 4-11 4-8 Castleblaney College
Carrickmacross, Inver College 5-18 0-6 Clones, Largy College
Letterkenny, Colaiste Ailigh 2-8 1-7 Glenfin, Garmscoil Chu Uladh
Bundoran, Magh Ene College 1-5 4-9 Killybegs, St. Catherine's Vocational
Buncrana, Crana College 4-5 1-9 Milford, Mulroy College
Raphoe, Deele College Buncrana, Scoil Mhuire
Belfast, Aquinas 4-8 1-5 Craigavon, Lismore Comprehensive School
Belfast, De La Salle College 1-10 2-11 Omagh, Sacred Heart College
Bailieboro Community School 6-12 2-11 Cootehill, St Aidan’s
Cavan, Breifne College Ballyjamesduff, St. Claire's College
Draperstown, St. Colm's 2-17 2-11 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Clady, St. Mary's LOST WON Kilrea, St. Paul's College
Ballybay Community School 5-14 3-5 Carrickmacross, Inver College
Castleblaney College 5-12 2-5 Clones, Largy College
Letterkenny, Colaiste Ailigh 6-10 3-11 Bundoran, Magh Ene College
Glenfin, Garmscoil Chu Uladh 0-7 4-15 Killybegs, St. Catherine's Vocational
Raphoe, Deele College 0-4 4-15 Moville Community College
Buncrana, Crana College 4-6 3-6 Buncrana, Scoil Mhuire
Belfast, Aquinas 2-9 3-10 Omagh, Sacred Heart College
Belfast, De La Salle College 3-9 1-8 Craigavon, Lismore Comprehensive School
Bailieboro Community School 1-17 2-8 Ballyjamesduff, St. Claire's College
Cavan, Breifne College LOST WON Cootehill, St Aidan’s
Draperstown, St. Colm's 3-12 2-8 Kilrea, St. Paul's College
Clady, St. Mary's 2-2 6-11 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Ballybay Community School 1-9 1-6 Clones, Largy College
Castleblaney College 2-10 1-8 Carrickmacross, Inver College
Letterkenny, Colaiste Ailigh LOST WON Killybegs, St. Catherine's Vocational
Glenfin, Garmscoil Chu Uladh Bundoran, Magh Ene College
Raphoe, Deele College Milford, Mulroy College
Moville Community College 2-14 4-5 Buncrana, Scoil Mhuire

Sorry no fixtures

  U16.5D Pat King Cup Knock Out Fixtures  
  November 24, 2017  
Belfast, De La Salle College 4-11 2-7 Castleblaney College
Cootehill, St Aidan’s 0-4 4-14 Ballybay Community School
Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's 4-17 6-3 Letterkenny, Colaiste Ailigh
Moville Community College 0-8 2-14 Draperstown, St. Colm's
  U16.5D Pat King Cup Quarter Finals  
  December 1, 2017  
Omagh, Sacred Heart College 27th Nov, MUSA, 11.00 Draperstown, St. Colm's
Bailieboro Community School 30th Nov, Garvaghey, 11.00 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's
Killybegs, St. Catherine's Vocational 11:00 Ballybay Community School
Buncrana, Crana College 11:00 Belfast, De La Salle College
Draperstown, St. Colm's 4-8 3-4 Omagh, Sacred Heart College
Killybegs, St. Catherine's Vocational 0-10 1-15 Ballybay Community School
Bailieboro Community School 6-12 2-10 Claudy, St. Patrick's & St. Brigid's

Sorry no fixtures

  U16.5D Pat King Cup Semi Finals  
  December 8, 2017  
Ballybay Community School 3-5 1-6 Draperstown, St. Colm's

Sorry no match results

  U16.5D Pat King Cup Final  
  December 15, 2017  
Ballybay Community School TBC

Sorry no fixtures

  Corn Cúchulainn All Results Starting  
  October 9, 2017  
Randalstown, St Benedict’s College Belfast, Edmund Rice College
Derry, Lumen Christi College Limavady, St. Mary's College
Buncrana, Colaiste Chineal Eoghan Letterkenny, Errigal College
Dungannon, Integrated College Coalisland, St. Joseph's
Downpatrick, De La Salle High School Belfast, Lagan College
Kilkeel, St Columban’s Banbridge, St Patrick’s
Belturbet, St. Bricin's College Bawnboy, St. Mogue's College
Monaghan, Beech Hill College Monaghan, Colaiste Oiriall
Derrylinn, St. Aidan's Enniskillen, St. Joseph's College
Derry, Lumen Christi College 8-11 1-11 Dungiven, St. Patrick's College
Derrylinn, St. Aidan's 5-12 3-11 Bawnboy, St. Mogue's College
Enniskillen, St. Joseph's College 6-11 3-9 Monaghan, Colaiste Oiriall
Banbridge, St Patrick’s 4-5 6-5 Randalstown, St Benedict’s College

Sorry no fixtures

  Corn Cúchulainn SEMI FINAL  
  December 15, 2017  
Coalisland, St. Joseph's 4-6 0-10 Enniskillen, St. Joseph's College

Sorry no fixtures

  Corn Cúchulainn FINAL  
  December 18, 2017  
Coalisland, St. Joseph's

Sorry no fixtures

  JJ Reilly All Results Starting  
  September 25, 2017  
Lisburn, St Patrick’s Belfast, Blessed Trinity College
Ballymoney, Our Lady Of Lourdes Ballymena, St Patrick’s College
Omagh, Drumragh Integrated College Armagh, St Catherine’s
Magherafelt, Sperrin Integrated Derry, St Joseph’s Boys School
Portstewart, Dominican College Coleraine, St. Joseph's

Sorry no fixtures

Sorry no match results

   

Sorry no fixtures

  Rafferty Cup Quarter Finals  
  November 6, 2017  
Keady, St Patrick’s High School Ballymena, St Louis Grammar School
Cookstown, Holy Trinity Belfast, St Malachy’s College
Castleblaney, Our Lady’s Secondary School Letterkenny, St Eunan’s College
Armagh, St. Patricks Grammar Kilkeel, St Louis Grammar School

Sorry no fixtures

  Rafferty Cup Semi Finals  
  November 13, 2017  
  Rafferty Cup Final  
  December 1, 2017  
Keady, St Patrick’s High School 7pm Lurgan Cookstown, Holy Trinity
Keady, St Patrick’s High School 1-7 2-12 Cookstown, Holy Trinity